Welkom op de Club

Start2Create is ooit begonnen met 'Welkom op de Club', een inspiratiesessie voor (sport)verenigingen over beleving en binden van sporters. Door anders te denken, of noem het omdenken, ontdek je vanuit onverwachte hoek kansen voor je vereniging. 

Welkom op de Club

Denken in kansen en mogelijkheden in plaats van beperkingen. We dagen je uit anders te denken tijdens onze sessies. Of het nu over leden, vrijwilligers, strategie of samenwerken gaat.

Met de inspiratiesessie ‘Welkom op de Club’ is er altijd een tool of methodiek die je concrete ideeën aanreikt. Praktisch ingestoken, zodat je er morgen al mee aan de slag kan. Welkom op de club is in te zetten als:

  • bijeenkomst met meerdere verenigingen
  • sessie / training voor 1 vereniging
  • voor het hele sportpark
  • sportcafé,
  • bijeenkomst lokale sportakkoord / GALA / etc

Met ons tref je geen lange en saaie zit. Wat wel? Veel interactie, een lach en een flinke aanzet tot anders denken met o.a. de creatief denken methodiek. Op vragen die van jouw club van toepassing zijn. Geen sessie is dus hetzelfde.

Resultaat? Praktische en concrete ideeën die je de volgende dag al meteen kan toepassen. Altijd met snelheid, energie en een lach.

Start2Create begon in 2014 in de sport. Welkom op de Club was onze allereerste training. De vragen zijn geregeld hetzelfde. De uitkomsten? Altijd anders. Dat laat steeds zien hoe veel er mogelijk is op een vereniging.

Sportservicelijst

Welkom op de Club is onderdeel van de sportservicelijst van NOC*NSF en aan te vragen via de adviseur lokale sport.

Ervaringen van de deelnemers

“Met het bestuur en onze leden gingen we aan de slag om anders naar de club te kijken en op die manier konden we goede ideeën uitwerken.”

“Niet zomaar van A naar B gaan, maar vooral creatiever gaan denken om tot een concreet plan te komen. Van het bizarre naar realiteit.”

“Ik vind het een hele prettige manier van kennis opdoen door het feit dat ze het jezelf laten doen en ervaren. Het triggert je brein om creatief bezig te zijn.”

Aanpak: Anders denken

Door de werkvormen (tools) ga je niet zitten en luisteren. Je zet je brein vanaf het eerste moment al op een andere manier aan. “Dat we hier eerst zó lang over hebben vergaderd. Drie keer twee uur zelfs. En nu hebben we binnen twintig minuten meerdere concepten,” vertelt iemand uit een van de sessies.

Je breekt uit de geijkte denkpatronen en de bekende reacties als ‘Ja, maar..’, ‘Dat kan helemaal niet!’ of ‘Dat kost te veel geld!’.

Onderwerpen waar je aan kan denken: leden werven of actief krijgen als vrijwilliger. Nieuwe doelgroepen aanspreken. Inclusie. Of zelfs om lokaal verbindingen te versterken met zorg en onderwijs. Vitale kernen.

Meer over creatief denken

Wie Ben Jij?

Op een andere manier gesprekken voeren. Wie-Ben-Jij kan je in tal van vormen toepassen. In een sessie met verenigingen zetten we het in het begin van de avond in. Zo heb je niet het traditionele voorstelrondje, maar een energieke en verrassende start.

De lach zorgt ook voor dopamine. Zo wordt je creatiever. Ook kom je tot andere gesprekken. Zoek je vrijwilligers of een leuke invulling van de nieuwe leden avond of ALV, dan kunnen de kaarten een uitkomst zijn. Overigens net als de Startblokken. Het is netwerken en teambuilding.

De Route van de Sporter

Met de Route van de Sporter kijk je met andere ogen naar de route die een bezoeker of sporter aflegt op je locatie. Je ontdekt blinde vlekken en je doet praktische ideeën op voor je eigen vereniging. We crossen al sinds 2014 door het land en verzamelen waar we kunnen foto’s. De presentatie is +/- 15 minuten en zet je steeds anders aan het denken over een eerste indruk, een welkom gevoel (of niet) en je doet inspiratie op voor kleine, praktische aanpassingen of acties op je club.

Opleiding buurtsportcoach

Welkom op de Club gastvrijheidsspel

Met het spel doorloop je ‘Route van de Sporter’ in spelvorm. Je kan leden winnen of verliezen aan de hand van jouw antwoorden. Je ontdekt tientallen tips en ideeën voor je vereniging. Je kan het spelen binnen de eigen vereniging of juist met meerdere verenigingen op een sportcafé of andere bijeenkomst. Je kan het spel ook los van de sessie spelen.

Meer over het gastvrijheidsspel

Als grote bijeenkomst, of sportcafé

Welkom op de Club is ook in te zetten voor Sportcafé’s, GALA sessies of andere grootschalige bijeenkomsten. Komen er 25 mensen of 75? Dat is voor ons geen probleem. De facilitators van Start2Create hebben allemaal affiniteit met sport. We verzorgen als dagvoorzitter de plenaire start  tot aan diverse deelsessies.

Bij lokale akkoorden gaat het vaak om samenwerken. De methodieken die we inzetten zorgen voor een frisse blik en dat je elkaar beter leert kennen. En niet onbelangrijk: de basis om gezamenlijk concepten verder uit te werken.

Na afloop krijg je als sportorganisatie, welzijnsorganisatie of gemeente dan ook het advies om de samenwerking verder op poten te zetten.

Praktische informatie Welkom op de Club

Duur: +/- 2,5 uur
Aantal deelnemers: 5 – 25 of in overleg meer.

Op een bijeenkomst voor meerdere verenigingen.
Of op 1 club of sportpark specifiek.

Wil je meer informatie of Welkom op de Club met ons inplannen? Neem dan contact met ons op via info@start2create.nl.

Resultaten Welkom op de Club Sportservicelijst

Sessies algemeen: 8,50

Inhoud en opzet: 8,44

Trainers: 9,00

Inzichten om mee aan de slag te gaan: 8,69

En… we worden met een 9,06 aanbevolen!

Niet wachten op een sessie en zelf alvast aan de slag? Dat kan!

Welkom op de Club spel

Met 180 vragen, verdeeld over 6 categorieën, kijk je met een frisse blik naar kansen voor je club. Met elk kaartje tref je een verkapte tip en maak je kans om leden te winnen, of... te verliezen. Speel het spel binnen de eigen vereniging, met de jeugd, ouders, trainers en andere vrijwilligers. Of, zoek juist enkele andere clubs op en deel samen ervaringen. Weer eens wat anders dan een rond de tafel gesprek!

Welkom op de Club spel
Wie-Ben-Jij? kaarten

Met de ‘Wie-Ben-Jij?’ vragenkaarten kom je op een andere manier met elkaar in gesprek. Je kan het traditionele voorstelrondje overslaan, een vergadering eens anders starten en ook dat eerste gesprek met die nieuwe ouder is niet meer ongemakkelijk. Er zijn diverse manieren om de kaartjes in te zetten. Denk ook aan een ALV of nieuwe leden avond. Een lach gegarandeerd!

Wie ben jij kaarten
Zet je vereniging in de Startblokken

Tik een blokje uit de houten wiebeltoren, in de hoop dat die blijft staan, en beantwoord de vraag. Er zitten allerlei soorten vragen tussen. Onverwachte vragen, maar ook vragen gericht op teambuilding en elkaar beter leren kennen. De kracht van verbinding is echte gesprekken voeren. Dat kan je met de Startblokken ook in kleine groepen doen.

Startblokken

Kyra van Leeuwen

Speelde als golfster op de Europese Tour. Studeerde af in organisatiesociologie. Maakte al vroeg kennis met ondernemen en het trainersvak. Fetish voor verbale en non-verbale communicatie.

Etienne Verhoeff

Sportjournalist van huis uit, met een bak aan ervaring als presentator op radio en televisie. Etienne is een echte ondernemer. Maakt ook zo’n 400 podcasts per jaar.

Start2Create
Privacyoverzicht

Deze site maakt gebruik van cookies, zodat wij je de best mogelijke gebruikerservaring kunnen bieden. Cookie-informatie wordt opgeslagen in je browser en voert functies uit zoals het herkennen wanneer je terugkeert naar onze site en helpt ons team om te begrijpen welke delen van de site je het meest interessant en nuttig vindt.